tavla

BİLGİSAYARA KARŞI TAVLA OYNA
Bilgisayara karşı tavla.gen.tr içinde oynamak için tıklayın >>>>>
Ayrıca aşağıdaki linkler size Tavla.gen.tr tarafından önerilen ve tavla oynama yeteneklerinizi artıracak programlardır. Bu programların en önemli özelliği nöral denilen yapıda olmaları. Nedir nöral ? Yani bu programlar bir nevi suni zeka örneği. En iyi hamleleri matematiksel olasılıkları göz önünde bulundurarak oynayan robotlar.Ancak her zaman bildiğiniz gibi matematik kazanmıyor. Tavlayı bulan Pers (İran) imparator unun, satrancı bulan Hint imparatoruna verdiği cevabı hatırlatarak size iyi şanslar diliyoruz. 

Evet, Kim daha çok düşünüyor, 
Kim daha iyi biliyor, 
Kim daha ileriyi görüyor ise
O kazanır. 
AMA BİRAZ DA ŞANSTIR. 
İşte hayat budur.
.. 

TOP 5  NÖRAL (SUNİ ZEKA)  TAVLA OYNAMA SİTELERİ:

1. Motif Backgammon
Şu anda en iyi kabul edilen online site. 
Beyaz pullar sizin...Programa "go" tuşuna basarak başlıyorsunuz. Sonra tekrar "start a game" tuşuna basınız. Bundan sonra robot kimin oyuna başlayacağını belirleme için zar atıyor. Eğer robot büyük attıysa hemen başlıyor. Siz attıysanız ki beyaz sizin göreceksiniz, "You go first" yazısını görüp başlayacaksınız. Pulları hareket ettirmek için üzerine gidip,farenin sol tuşunu basılı tutun. Eliniz kaldırmadan(farenin sol tuşuna hala basıyorsunuz)  pulu istediğiniz yere sürükleyin. Yani bu oyun sürükle bırak mantığı ile çalışıyor. Sonra diğer pulu oynayın. Eğer yaptığınız hamleyi beğenmediyseniz "Cancel" tuşuna basın. Hamleniz bitti ise "OK" tuşuna basınız. Robot oynadıktan sonra zar atma sırası sizde "Roll Dice" tuşuna basarak zar atın ve sonra hamlenizi tekrar yapın. Bu arada "Double" tuşu ne işe yarar diye soruyorsanız, şöyle izah edeyim; Double a basarsanız robota oyunu ikiye katlama teklif etmiş olursunuz. Bunu hemen yapmayın. Eğer durumunuz iyi ise yapın. İkiye katlamayı robot kabul eder ise oyun devam eder. Etmezse hemen oyun biter ve 1-0 öne geçersiniz.  Son olarak robot eğer acemi olduğunuzu hissederse (nöral program) size oyunu katlıyıyım mı diye soruyor? Siz "Yes" derseniz oyun devam eder, "No" derseniz oyun biter ve robot 1-0 ine geçer. >>>

EĞER AÇILAN SAYFADA OYUN AÇILMIYOR, BOŞ GRİ BİR PENCERE GÖRÜYOSANIZ, JAVA PROGRAMI YÜKLÜ DEĞİL DEMEKTİR. OYUNU OYNAYABİLMEK İÇİN ÖNCE JAVA YI BİLGİSAYARAINIZA YÜKLEMELİSİNİZ.  (AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYARAK, JAVA PROGRAMINI YÜKLEYİNİZ (WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ KULLANANLAR İÇİN (98,2000,XP...)
javayı yükle   

DÜNYANIN EN POPÜLER TAVLA
OYUNU BİLGİSAYARINIZDA

Dünyanın en çok download edilen programı Tavla.Gen.Tr farkı ile bilgisayarınızda
Hemen İndir
Program Adı : 3DFiBs Backgammon
Gereksinimler: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
İndirmek için tıklayınızToplist100.Net
Bu siteye reklam ver
Copyright 2006 - www.tavla.gen.tr